Urzadzenie do diagnostyki ukladow hydraulicznych

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można uzyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

papier do kasy fiskalnej

Kolposkop natomiast jego zastosowanie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w obiekcie wykrycia zmian, jakie potrafiły świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w zależności od jego kształtu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy organizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego przygląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w właściwym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i uważanie go na dodatkowym ekranie, a też pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy i do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.