Sztuczne zaplodnienie dla samotnych

Chęć założenia rodziny często łączy się nie wyłącznie z podjęciem opinii o małżeństwie, a oraz z myślą mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc wypadkach z bogatych przyczyn objawia się to uciążliwe i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Że to istnieć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo proste parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, wyraża się, że specjaliści nie są w mieszkanie określić przyczyny niepłodności oraz tym jedynym zastosować dobrych form jej działania. Kiedy inne metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się głównie na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które rozgrywa się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z obecnego modelu rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technologia ta zajmuje nadal wiele kontrowersji, a dla wielu par muszących mieć potomstwo jest samym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że kwalifikując się na taką metodę należy ustalić czy będziemy otrzymywać z nasienia naszego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę pierwszą możliwość. Pierwsza randka u lekarza związana jest ze konkretną ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy też dać ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a dodatkowo wykorzystuje jej szereg innych badań. Natomiast pan musi pamiętać zbadane nasienie, poza tym korzysta skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często ogłaszają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie kończy się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to pobranie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu wynikają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika podejmuje się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.