Szlaki rowerowe europa

Miłośnicy przemierzania świata na dwóch kółkach mają silne drogi w zakresie zwiedzania Polski tym środkiem transportu. Jeśli i czują niedosyt, bądź więcej chcą rozwinąć swoje rowerowe szlaki również o miejsca poza granicami Polski, powinny poznać się z poniższą listą. Niniejszym przedstawiamy państwu listę mającą najatrakcyjniejsze i największe szlaki rowerowe w Europie, które stanowczo powinno się dodać do indywidualnej listy przemierzonych rowerami terenów.

Węgry, szlak wokół Balatonu – ścieżka ta ma sobie jakiś 200 km długości zaś jest sama z bardziej powszechnych i nowych tras rowerowych na Węgrzech. Czas przemierzenia całości trasy przez doświadczonego cyklistę tworzył będzie prawie 3 dni, niezbędne wtedy będzie urządzenie się w namiot lub specjalne fundusze na ratę noclegu.
Francja, relacja z Luchon do Bajonny – Francja jest idealna nie wyłącznie dla cyklistów, jednak szczególnie dla miłośników dwóch kółek przygotowała wyjątkowy, malowniczy szlak powiększający się na jakiś 325 km. W jego skład wchodzi między innymi Col du Tourmalet, sam spośród najbardziej widocznych podjazdów Tour de France, którego wysokość wynosi 2115 m.n.p.m. i nachyleniu 10%.
Belgia, flamandzka trasa rowerowa – rejon ten stanowi całkiem wymarzonym z tematu widzenia cyklistów, jest bowiem wiele malowniczych szlaków rowerowych, dzięki którym nie tylko zaspokoimy potrzebę chodzenia na rowerze, ale też będziemy byliśmy zdolność podziwiania przepięknych, flandryjskich rejonów. Najbardziej oczywisty szlak belgijski ma długość około 220 km.
Norwegia, fiordy i Góry Skandynawskie – trasę rowerową wzdłuż najdłuższego fiordu Norwegii (czyli Sognefjord) ważna w obecnym sukcesu zintegrować ze zwiedzaniem średniowiecznego kościoła, który stał wprowadzony na listę UNESCO, dzięki temu nie tylko potrzeba podróżowania rowerem zostanie zaspokojona, ale również chęć poznania tradycji i najpiękniejszych zabytków świata. Całość szlaku wzdłuż fiordu wynosi około 203 km.

Przedstawione szlaki rowerowe w Europie są jedynie namiastką tego, co może zwiedzić i cenić podróżnik, wydobywający się na rowerowe wycieczki. Warto więc wyposażyć się w mistrze i dolać do zakładek w wyszukiwarce internetowej fora i serwisy, które regularnie uaktualniają dane o nowych ścieżkach rowerowych w terenu a na świecie.