Stosunki miedzynarodowe geneza

Kontakty międzynarodowe są bardzo znane w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w przestrzeniach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, oraz nie po paru miesiącach, jak to było wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na różny koniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy jedynie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo innych wersje współpracy. Wyjazdy zagraniczne broniły się większe oraz tańsze, oraz co za tym idzie - i wiele częstsze. Obecnie bez problemu można pobrać się na nowy kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna cywilizacja również różne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również ważna wylądować w Azji, w Afryce lub na tropikalnej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po utworzeniu strefy Schengen zniesiono większość ścian w Organizacji Europejskiej a wszelki jej obywatel może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, jaka chce uzyskać nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na przyjęciu odpowiedniego pośrednika, który właśnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie kluczowe są w tym przykładu tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może podbić targi międzynarodowe, bezpośrednio dołączając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu motoryzacyjnego w własnej fabryce przebiegnie znacznie zdecydowanie w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na szczeblu międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To korzystne w znacznych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zaważyć na osiągnięciu transakcji.