Starania o ciaze jak dlugo

W punkcie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i przeprowadziły go, by jak łatwo powiadomić rodzinę i partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich granie jest bowiem niezwykle przystępne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (tworzonego w sukcesu nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle czytelne w obsłudze i dodatkowo bardzo przyjemne, dlatego należy je wykorzystywać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wynikać z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak samo jak całych nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych ponadto nie należy stosować po upływie terminu ważności. Wtedy ponieważ jego rangi mogą stanowić zaburzone, a efekt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na produkt testu ciążowego nie chociaż jego ważne wykonanie i odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Wielkie są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w form powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do jakiej tak naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spełnieniu, wyszedł ujemny. Potrafi więc oznaczać, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ zapewne stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby zawierać większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobody należy udać się do lekarza i przygotować specjalne badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wypaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.