Przenosnik modularny

Drinkami z najczęściej wykorzystywanych urządzeń do transportu i dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w właściwie wszystkim domu produkującym suche mieszanki, jednakże nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje przeznaczenie jest bardzo więcej a nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest daniem, które służy do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo miałkich do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temu jego używania są bardzo wysokie. Ponadto dodatkowym plusem tego wyjścia jest fakt, iż transport tychże pyłów podejmować się może także w stylu, kiedy i pod każdym kątem.

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze spośród nich oznaczają się większą wielkością i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeżeli zaś chodzi o przenośniki korytowe toż ich wyjątkowym atutem jest fakt, że kupią na deski wstęp do przenośnika co z serii jest pożądane w postaci, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe wykorzystuje się pod opiekę przede wszystkim wydajność godzinową. Odpowiednio dobrane materiały i specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, nawet w przypadku przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Dużym jest, że przenośniki ślimakowe zazwyczaj są wykonywane razem z innymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą myślą jest długość i wielkość urządzenia, ale także umiejscowienie wlotu i wylotu i ustalenie kąta nachylenia. Często przygotowuje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję narzędzia w szczególnie ciężkich warunkach.

Dobrym jest otwarta skala obszarów, w jakich mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je znaleźć również w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy także w sektorze spożywczym. Bardzo często korzysta się z nich w trakcie obróbki zboża, na dowód do jego wietrzenia albo same czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie mają także hodowcy, którzy przy ich wykorzystaniu mieszają i cenią suchą karmę zwierzętom.