Program ksiegowo finansowy

Program enova to zespół finansowo – księgowy, jaki jest w okresie zapewnić kompleksową obsługę zarówno księgową jak również fizyczną przedsiębiorstwa. Obsługa ta działa się zwykle w rozmiarze ewidencjonowania dokumentacji, księgowania tej kartoteki, sporządzania deklaracji oraz sprawozdań zarówno tych kiedy również więcej okresowych.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/comarch-erp-optima-srdoki-trwale/Comarch ERP Optima Środki Trwałe | Systemy ERP | POLKAS

Program enova pozwala między innymi na prowadzenie serwisu z pracą wydzielania sub-dzienników. Ponadto daje szansę ewidencjonowanie VAT-u zakupu i sprzedaży. I daje możliwość ewidencjonowania dokumentów. Mowa tutaj o dokumentach, które nie są fakturami – przykładowo będą więc wyciągi bankowe, memoriały, dokumenty importowe, raporty kasowe bądź też listy płac. Ten program daje dodatkowo możliwość zestawienia sald oraz obrotów. Pozwala jednocześnie na rozliczenia z partnerami a na myślenie płatności. Na pomoc zasługuje także fakt, że program enova daje szansę ewidencjonowania rozrachunków walutowych. Dokonuje się to wraz z tabelą kursów, a i z automatycznym naliczaniem oraz ewidencjonowaniem różnic kursowych. Prowadzenie dzienników w tym programie pozwala na dzielenie ich w przepisy dokumentów określonego rodzaju. Ewidencja dokumentów zezwala na ich automatyczne przeksięgowanie do serwisów. Program ma bardzo przejrzystą ewidencję VAT. VAT można liczyć zarówno metodą kasową jak i memoriałową. Program jednocześnie daje szansa prowadzenia raportów kasowych i bankowych. Ponadto pozwoli na zdjęcie sald oraz obrotów. Daje szansę definiowania bilansów przedsiębiorstw. Program wyposażony jest szybko w dokumentacje zezwalająca na rachunki z klientami. Mowa tutaj przede wszystkim o notach odsetkowych, ponagleniach zapłaty, przelewach, potwierdzeniach salda. Program enova pozwala na działanie zarządzania zasobami ludzkimi. Ma dużo szeroką funkcjonalność, która zazwyczaj się rozbudowuje, dlatego oraz z pełną pomyślnością wykorzystywany jest dla firm. Podsumowując, program enova to doskonały system finansowo - księgowy.