Pompy beczkowe

https://www.grupa-wolff.eu/oferta/odkurzacze-przemyslowe/

O tym, do czego służy pompa tłokowa nie trzeba że nikomu przypominać, jednak - dla pewności: pneumatyczne pompy tłokowe to urządzenia stosowane do przetłaczania produktów płynnych i półpłynnych. Charakteryzują się specyficzną konstrukcją dzięki czemu nawet najdelikatniejsze artykuły nie ulegają zniszczeniu.

Zasada działania pomp tłokowych składa się na funkcjonowaniu pompy tłokowej wyporowej. W centralnym etapie pracy środek smarny jest zasysany przez zawór wlotowy za pomocą tłoku przejmującego się w walcu a wtedy jest on dozowany poprzez zawór wylotowy. Następnym ruchem jest odcięcie ciśnienia napędzającego tłok w taki metoda, aby pompa była nadzieję zassać kolejną porcję środka smarnego.

Można wymienić różne rodzaje napędów łączonych w pompach tłokowych, jak na przykład napęd hydrauliczny, pneumatyczny czy elektryczny. Dzięki temu możliwych jest znacznie różnych wykorzystań tych pomp, w przeciwnych gałęziach przemysłu.

Jak teraz wspomniano, za pomocą pompy tłokowej można przetransportować różne ciecze. Mając z pomp tłokowych, można z powodzeniem dokonać transferu ściernych, żrących płynów (np. kwasy winowe), jak i gorących cieczy o temperaturze 100 stopni Celsjusza. Ponadto przyznają się one do transportowania lepkich płynów, gęstych, zamulonych cieczy, a nawet pulpy owocowej. To powoduje, iż stanowi wówczas człowiek pomp najczęściej branych w technologii.

Wśród licznych zalet, które zajmują tegoż standardu pompy należy z pewnością wymienić lepsze zużycie energii poprzez ogromną możliwość zmian obciążeń. Do tego atutem takiego zwolnienia będzie odporna wydajność i fakt, iż pompa nie wymaga zalewania. Również różnorodność cieszy, jaka może być tłoczona przy wykorzystaniu tej pompy nie jest bez znaczenia.

Natomiast nie stanowi więc rozwiązanie pozbawione wad. Kluczowymi minusami pomp tłokowych jest względnie niska wydajność zintegrowana z sporymi kosztami eksploatacyjnymi. Mimo toż dużo przedsiębiorców określa się na obecny ostatnim pomp ze względu na fakt, iż ich cechy panują nad wadami.