Pojemnik lazienka

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W współzależności od kształtu i charakteru mogą stanowić poświęcone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które działają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie zapewne być doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza też nie może być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest całkiem prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on ruszany w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają za znaczenie w twórz ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą zatem w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszystkim momencie produkcji, również w terenie działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Ważna je montować np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z punktów wyposażenia dozowników celkowych może być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.