Orzezwiajacy koktajl z truskawek

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim przypadku najlepiej kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź i kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można wyszukać mnóstwo przepisów na ciekawe napoje tego typu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale o nauczyć się robić je samemu. Stanowi toż nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale także zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wejdą z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można nabyć o wszystkiej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najpopularniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest lekki, pyszny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można mówić jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem napoju jest ten o smaku truskawkowym. Najlepiej tworzyć go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na dowolnym stoisku. Ciekawym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niezwykła forma będzie pomocnym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - mówię z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i gotowe produkty to dotychczas nie wszystko. Trzeba posiadać prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest sporo takich wyników i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej zaspokoi swoje życzenia i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyczyni się nie właśnie do deserów owocowych, ale jeszcze na model do robienia mrożonej kawy.