Oprogramowanie stworzone specjalnie na potrzeby gastronomii

Pos gastro to oprogramowanie stworzone specjalnie na potrzeby gastronomii. Jest doskonałą, i zarazem lepszą, alternatywą dla tradycyjnej kasy fiskalnej. Oprogramowanie umożliwia tworzenie graficznej prezentacji menu sprzedaży lokalu gastronomicznego, sprzedaż na rachunkach otwartych, rachunki fiskalne i niefiskalne, rezerwację stolików oraz wystawianie faktur VAT.

kasy krakówSystemy ERP Comarch, enova, Sage, Systemy Fiskalne, Kasy, Wagi


Pos gastro jest prosty w obsłudze. Użytkownik ma możliwość wyświetlenia sprzedanych potraw w ciągu dnia, z podziałem na zupy i dania mięsne włącznie. Program posiada również uproszczenie. Mianowicie, dzięki zastosowanemu podziałowi posiłków sprzedanych i przynależących do odpowiedniej grupy, nie potrzebuje on zapamiętywania kodów PLU, jak w tradycyjnej kasie fiskalne. Nazwy towarów wyświetlane są na ekranie posiadanego urządzenia.
Program pos gastro stworzono głównie pod ekrany dotykowe i terminale POS. Myśląc o zakupie programu, należy zauważyć, że licencja przydzielona jest na jedno stanowisko pracy.
Gastro pos posiada wiele przydatnych funkcji. Użytkownik ma możliwość łącznia lub dzielenia rachunku w sytuacjach, kiedy klienci płacą za samych siebie. Istnieje również opcja otwierania rachunków na wynos, z dostawą lub bez, oraz stały podgląd bieżącego rachunku. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja tworzenia towarów typu zestaw, możliwość łączenia dowolnej ilości stanowisk sprzedaży czy rejestracja czasu pracy personelu.
Gastro pos poprzez system audiowizualny pozwala na przesłanie automatycznej informacji do kuchni – zamówienia ekspresowo pojawiają się na ekranie w kuchni.
Ciekawą funkcją jest także tak zwane elastyczne kształtowanie cen. Dostępne są cztery poziomy cen, które zależną do dni tygodnia i pory dnia. Zamieszczone informacje można z łatwością modyfikować, informując obsługę kuchni o zmianach czy dodatkach w menu. Program współpracuje z systemami hotelowymi i specjalistycznymi urządzeniami. Obsługuje różne formy płatności, takie jak; gotówkę, karty płatnicze, czeki czy bony.
Program warty uwagi, nie tylko ze względu na cenę, ale przede wszystkim wygodę użytkowania.