Opisz rodzaje rowerow

Rodzajów rowerów jest wszelka masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje produkowane przez specjalistów na BMXach potrafią stanowić niebezpieczne, zaś ich poznanie wymaga czasu oraz realizacje. W ostatnim dokumencie skoncentruję się dziś na ostatnich rowerach.

 

Pierwsze rowery tego modelu pojawiły się w latach 70-tych między innymi w jasnej Kalifornii. Dawno toż kategoria motocrossowych pasjonatów, jakich nie było zostać na potrzebny sprzęt przerobiła mały rower na przedmiot w smaku nowoczesnego BMXa. Początkowo stosowano go najbardziej jako materiał transportu do lekcji z czasem jednak zaczęto go wykorzystywać w wyścigach. Ówczesne tory różniły się od niedawnych brakiem band na zakrętach, były całkiem płaskie, a bramka startowa istniała w myśli długą gumową wstęgą. Potem na torach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto i grać do robienia trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, jednakże w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być częściej kupowane. Zmianie uległy wtedy materiały będące do budowy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W części lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, miejsca do podróże oraz instytucje posiadające się ich pracą i sztuką ubrań. Pojawiły się oraz nowe sposoby jazdy takie jak half pipe czy flatland. Największy przychód na jazdę na platformie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z gór po wybojach między drzewami.

Myślę, iż taka jazda na rowerze BMX jest daleko interesująca, co prawo w Polsce jest o moc mniej pól do jazdy na nich niż na wzór w Kształtach, ale z momentem na niechybnie będzie odpowiednio. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków potrafi być zdolnym miejscem gdzie dostaniesz swój pierwszy, wymarzony model.