Nerwica 2015

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym problemem w bieżących czasach. Wynika więc ze naprawy naszego myślenia. Już cali żyjemy szybko a często brakuje nam momentu na urlop, odpoczynek i regenerację. Oraz jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/comarch-erp-optima-place-i-kadry/Comarch ERP Optima Płace i Kadry | Systemy ERP | POLKAS

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i serca. Może przekraczać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z ostatniego, że ich reakcje ciała nie mają dość sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle zbliżają się z drugimi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, a jego ciało reaguje wtedy w "ciekawy" i nienaturalny sposób. Prowadzi temu brak motywacji, chęci do wykonywania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez to chorzy często skarżą się na fakty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą metodą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei różne sprawy z całego życia, podczas jakich miał objawy nerwicy. Dzięki temu zmniejsza się jego lęk i chory oswaja się z określonymi sprawami. W niektórych przypadkach potrzebne jest jeszcze leczenie farmakologiczne. A same leki zupełnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zestawieniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.