Na czym polega psychoterapia

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-2-0-kadry-i-place/

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie: na czym polega psychoterapia?

Z pewnością każdy z nas wie, że psychoterapia jest sposobem leczenia, którego celem jest przyniesienie ulgi w psychicznym lub fizycznym cierpieniu. Psychoterapia to również złożony proces, którego jednym z zadań jest dokonanie zmiany sposoby myślenia u pacjenta, a także zachowania, które może być odpowiedzialne za to, że pacjent wciąż cierpi. Psycholog posiada odpowiednią wiedzę, która w 100% umożliwi mu zrozumienie problemu, z którym boryka się pacjent, a także po zrozumieniu pacjenta będzie mógł zastosować odpowiednią technikę leczenia. Sprawdź nasze techniki

Psychoterapia jest bardzo trudnym procesem. Aby pacjent mógł uporać się z swoim problemem musi nie tylko patrzeć na siebie realistycznie, ale również musi dostrzec swoje słabe strony, złość, lęki czy niechęć do innych osób. Psychoterapia to nie tylko rozmowa z terapeutą, który poklepie pacjenta po plecach i powie, że wszystko będzie w porządku. Psychoterapia to nadzwyczajna relacja, w której pacjent od psychoterapeuty otrzymuje lepsze zrozumienie swoich problemów jak i źródeł swojego cierpienia.

Często słyszymy od innych osób, że psychoterapia budzi w nich lęk. Taki tok myślenia jest spowodowany tym, że ludzie po dzień dzisiejszy wciąż bardzo mało wiedzą o psychoterapii. I stąd wiadomo, że jeśli czegoś nie znamy to budzi w nas to pewnego rodzaju obawy.

Ile trwa psychoterapia? W psychoterapii nie ma sztywno narzuconych procedur, które określają ile ma trwać psychoterapia. Każdy pacjent, który zgłasza się do terapeuty ma inny problem, a co za tym idzie wymaga indywidualnego podejścia. Także nawet psychoterapeucie podczas pierwszego spotkania bardzo trudno określić ile może potrwać leczenie, choć w przybliżeniu można ustalić to poprzez ilość problemów, z którymi pacjent zgłasza się do psychoterapeuty.
Zatem można śmiało powiedzieć, że psychoterapia polega na zmianie sposobu myślenia osoby, która uczęszcza na terapię, jak i przyniesienie jej ulgi w jego życiu psychicznym.