Kasa fiskalna jak dopasowac jej rozmiar do naszych potrzeb

Kasy fiskalne są urządzeniami dość zróżnicowany pod względem funkcji oraz swych rozmiarów. Ma to ogromną zaletę, gdyż im szerszy asortyment, tym większa szansa na to, że znajdziemy dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

Przy wyborze takiego urządzenia często zwracamy uwagę na funkcje danej kasy oraz na to, czy korzystanie z niej nie sprawi nam problemów. Patrzymy na wielkość klawiszy, chętnie korzystamy też z tak praktycznej opcji, jaką są elektroniczne kopie paragonów. Nie możemy też zapominać o tym, że wybierając kasę dla siebie musimy zwrócić uwagę i na jej rozmiary.

Dlaczego jest to tak ważne?

Wielkość kasy fiskalny nie jest większym problemem dla tych, którzy swą działalność gospodarczą prowadzą w jednym miejscu. W sklepie (zarówno tym większym, jak i w małym sklepiku osiedlowym) duża kasa fiskalna sprawdzi się doskonale, a możliwość zwiększenia jej funkcjonalności sprawia, że handlowcy chętnie sięgają po większe urządzenia rejestrujące sprzedaż. Zupełnie inaczej wygląda już sytuacja w przypadku tych, którzy w swej pracy muszą się wykazać mobilnością. Tu wielkość kasy fiskalnej ma ogromny wpływ na to, czy będą oni w stanie wywiązywać się ze swych obowiązków w odpowiedni sposób. Tak jest m.in. w przypadku adwokatów, których prawo zobowiązuje do rejestrowania sprzedaży swych usług za pomocą kasy fiskalnej. Wiadomo, że adwokat nie zawsze udziela porad w swym gabinecie, a wizyty u klienta są ważnym elementem jego życia zawodowego. Dla adwokata dobrym rozwiązaniem będzie zatem mała kasa fiskalna, którą można bez problemów schować w aktówce. O tym, by sięgać po małe kasy fiskalne, powinny pamiętać też fryzjerki oraz kosmetyczki. W ich branży mobilność również jest bardzo ważna. Mała, poręczna kasa fiskalna może się sprawdzić i w salonie urody, i w chwili, gdy usługi kosmetyczne lub fryzjerskie są świadczone w domu klientki. Niewielkie rozmiary kas fiskalnych mogą się też okazać bardzo ważne dla tych, którzy prowadzą warsztaty samochodowe. Wiadomo, że dobry mechanik bardzo często musi naprawiać usterki poza swym warsztatem, np. na terenie posesji klienta. A ponieważ i mechanicy są zmuszeni do wystawiania paragonów za swe usługi, i w ich przypadku mała, mobilna kasa fiskalna będzie cennym wsparciem.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl