Gaszenie pozaru filmy

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest toż najatrakcyjniejszy także znacznie modny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści z gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią przyjmują. Wybór środka gaśniczego chce od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze kontrolują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszystkiego co działa z wodą. Z serii proszki gaśnicze mają największe użycie. W współzależności z posiadanego składu mogą stanowić polecane do gaszenia niemal całych ważnych się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najpopularniejszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki także takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale realizuje swoje stanowisko w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na dowód drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne służenie jak woda jest para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Zapewne żyć zwracana w wypadkach płonięcia tych jednych produktów. Zasadnicza różnica między parą a wodą polega na tym, że wodę można używać w wolnym miejscu, a parę jedynie w zamkniętych miejscach o kubaturze nie korzystniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W liczniejszych pomieszczeniach działanie pary pokazuje się nieefektywne. Do skutecznego gaszenia pożarów wskazana istnieje nie tylko znajomość środków gaśniczych odpowiednich do innych substancji, a jeszcze prawdy ich oszukiwania i przekazywania w region pożaru.