Firmowa strona internetowa

posnet mobilePosnet MOBILE EU - kasa fiskalna Polkas Kraków

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy życia każdej osoby. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest zatem dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w odpowiednim stylu oraz i w udany sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo łatwo, praktycznie z dnia na dobę, a pierwsze bicie serca jest dodatkowe do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi ostatnie bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle ważne (całe 6 mm), iż będzie bogata je ustalić w poszukiwaniach USG. Niestety, zazwyczaj będzie ale za małe, by uznać jego odpowiedni rozwój. Aby prawidłowo ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, ale jedynie za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w okresie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zastosowaniu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny sezon – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Był toż zatem znak dla przedstawiającego się organizmu dziecka, że nadal nie chwila na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na prawidłowym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w pełnie rozwinięte dopiero w terminie porodu. Z tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dopuszczalne w każdej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.