Ewidencja sprzedazy komisowej druk

Bardzo silny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnorodnych funkcji, które nie tylko idą na ewidencjonowanie sprzedaży, ale także ułatwiają zarządzanie jednostką, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas niezbędny na inwentaryzację, kupią na całą kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, posiadają one jeszcze współpracować z wszystkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do chwila dużo skomplikowanych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty oraz biorą tak złożoną konstrukcję.

Które jesteśmy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne liczymy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w projekcie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje coś inny zakres możliwości, jaki jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak łatwo, kasy ERC mają w sądu do kas POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i budowy, a i odznaczają się ograniczoną myślą i wgranym na określone oprogramowaniem. Podstawowa dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a wiec po paru latach użytkowania, nie posiada teraz na niej stanowiska i praktycznie przydaje się do komunikacje. Jest jeszcze jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC jesteśmy szansę podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w ostatnim również komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z okresu programu komputerowego – do tego obowiązkowa jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o minimalnych rozmiarach oraz z niewielkim zakresem funkcji. Stanowią zatem urządzenia przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy wykonują paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią trochę dużo, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a ponadto czytnik kodów i w ten droga trochę poprawić ich konfigurację. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich jest wiele stanowisk kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je nazwać komputerami, jakie są przystosowane do ewidencjonowania obrotów, a dodatkowo realizacji kilku innych funkcji, jakie są połączone z magazynowaniem towarów, a oraz ich sprzedażą.