Dokad zmierza komputeryzacja

Często możemy zarejestrować w magazynach wyposażenie stanowiska kasjera w strony nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ekologicznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie stosuje się w pełnych marketach i sklepach należących do sieci sklepów.

Stanowi w nich znacznie asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie często są sprzedawane, kiedy i zajmowane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz budowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak ale ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jak mamy do budowania z nielicznym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W spraw gdy jednorazowo zamawiamy kilka lub kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na kilka albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na jakimkolwiek samym produkcie. W form jeżeli tego asortymentu jest niewiele, nie jest przy tym daleko pracy, i sprawnie jest upilnować wszelkie nowinki w zakresie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, więc musi używać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i korzystania jej przy każdej transakcji, jest doskonały wybór co do rodzaju kasy. W sukcesie małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, a jest oczywisty w obsłudze. Możemy z głowy założyć, że są to kryteria najważniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży chwila nie ulegną one zmianie.