Czy wlasna dzialalnosc jest dla mnie

Stare przysłowie mówi, że jeśli robi się coś dobrze, to nie należy robić tego za darmo. Nie dziwi więc fakt, że coraz większą popularność zdobywają różnego rodzaju sklepy internetowe. Sprzedawać można właściwie wszystko, począwszy od robótek ręcznych, na ręcznie wykonanej biżuterii kończąc.

http://erp.polkas.pl/enova-standard/

Decyzja o rozpoczęciu własnej działalności nie jest jednak taka prosta, jak by się wydawało. Poza wieloma korzyściami takimi jak niezależność, brak przełożonych czy możliwość pracy w dowolnych godzinach istnieje również wiele wad takiej ścieżki.

Największą przeszkodą dla wielu są finanse. Działalność należy opłacić, w materiały zainwestować, a pewności, ze wszystko się zwróci, nigdy nie ma. Na początkowym etapie zakładania własnego biznesu warto wiec zatroszczyć się o każdy grosz. Nawykiem, który należy sobie wpoić, jest dokładne przekalkulowanie każdej wydanej złotówki. Zamawianie towaru bezpośrednio z hurtowni, czy zakup kasy fiskalnej przez internet to pierwsze decyzje, które warto podjąć. Tania kasa fiskalna kraków jest najczęściej wybierana przez małych przedsiębiorców. Cechuje są ona prostą obsługą, małymi rozmiarami oraz mobilnością, czyli możliwością przenoszenia ją w różne miejsca.

Dobra organizacja pracy

Kolejnym zasadniczym dla wielu problemem jest brak umiejętności samoorganizacji. Nagle przestajemy czuć nad sobą władzę szefostwa i myślimy, że możemy pozwolić sobie na odrobinę luzu. Nic bardziej mylnego. Mimo że perspektywa snu do późna i spędzania godzin na kanapie kusi, należy bardzo konsekwentnie pilnować czasu poświęcanego na pracę. Tutaj częstą praktyką jest ustalanie sobie sztywnych ram czasowych na zajmowanie się tylko i wyłącznie pracą. Należy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi samodyscypliny i pracowitości.

Czy w takim razie warto rzucać dotychczasowe życie i żyć na własną rękę? Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych predyspozycji i samozaparcia. Ważna jest też umiejętność podejmowania ryzyka, gdyż zainwestowanych pieniędzy nikt nam nie zwróci w przypadku niepowodzenia. Jeśli jednak jest coś, co robimy dobrze i na co znajdzie się popyt to oczywiście warto przemyśleć perspektywę uwolnienia się spod jarzma kierownictwa i pójścia na swoje.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl