Choinka 4x4 zamosc

Główną ozdobą świąteczną jest choinka, nie słucha toż kwestie. Wszyscy albo przed świętami, bądź w Wigilię przyozdabiamy świąteczne drzewko kolorowymi ozdobami, światełkami i łańcuchami, nie rzadko wieszamy na niej także ciastka także innego rodzaju słodycze, które później najmłodsi z pasją podjadają. Czy jednak kiedykolwiek zastanowił się ktoś, która istnieje sprawa choinki i dlaczego istnieje właściwie obowiązująca w świątecznej tradycji?

Jest znacznie teorii, które wspominają o tym, skąd wzięła się tradycja świątecznego drzewka. Przedstawiam one między innymi, że przystrajanie drzewka jest zaszłością po świętowania dnia zmarłych w Rzymie, inne że to symbolika rajskiego drzewa w Edenie. Chociaż w kilka bliższych nam czasach wielkim zwolennikiem dekorowania iglaka w czasie przedświątecznym był Martin Luther, właśnie wiążąc się do nauk, iż przystrajanie drzewka w papierowe ozdoby i jabłka będzie symbolizować ponowne połączenie się człowieka z Bogiem. Sposób ten łatwo rozpowszechnił się na wszelki świat. Można to powiedzieć, że już nie właśnie w Polsce, lecz też i własnych krajach Europy oraz w Ameryce na ogromna ubiera się choinki dzięki niemieckiej inicjatywie.

Obecnie odeszło się już z tradycyjnego przystrajania świątecznego drzewka w segmenty papieru i jabłka, ubierając choinki w ciekawe bombki, łańcuchy i światełka. Zresztą tylko na przestrzeni ostatnich 30 lat można określić sporą kolej w popularności choinkowej. Tak to, były bardzo często spotykanym wydarzeniem było przystrajanie drzewka w wiklinowe ozdoby, łańcuchem często były własnoręcznie wykonane kojarzone ze sobą obręcze z kolorowego papieru, natomiast oświetlenie były świeczki przymocowywane za pomocą specjalnych klipsów, (jak ważna się łatwo domyślić, nie że było więc o pożar). Następnie wiklinowe ozdoby ubiegły w głównej mierze zastąpione bombkami imitującymi wyglądem zwierzęta lub zabawki, oraz jako dodatek posiadały tak zwane anielskie włosy, czyli wiszące srebrne czy złote cienkie sznureczki oraz strzępki waty, jakie uznawały być rozumiane ze śniegiem. Teraz, jak wiadomo, rozmaitość kształtów oraz kolorów świątecznych ozdób jest ciężka do opisania, a w pierwszej mierze dominują odcienie złota, czerwieni oraz młodzi, jakie są utożsamiane ze świętami.

Przez lata historia choinki, tak samo jak mężczyzny, była zmian w klasie trendów interesujących jej przystrajania. Przecież nie poprawiłoby się to, że od czasu ubrania pierwszej w sprawy choinki przez Luthera, sposób ten bardzo dokładnie zakorzenił się w kulturze świątecznej i zajmujmy możliwość, że nieprędko przeminie.